Kung Fu tehnikas un principi

Kung Fu ir cīņas māksla ar garu vēsturi un daudzām dažādām tehnikām un principiem.

Tu iemācīsies izmantot savu ķermeni, lai aizstāvētos ar sitienu, triecieniem, blokiem un novirzēm.

Līdzsvars ir arī būtisks, lai kļūtu par Kung Fu meistaru, un tu iemācīsies to izmantot, lai kļūtu par labāku cīnītāju.

Uzņemies šo ceļojumu un atklāj, kā izmantot Kung Fu, lai kļūtu par pašaizsardzības meistaru.

Ķermeņa daļas sitiens

Kamēr sitiens ir svarīga kungfu daļa, to ir jālieto uzmanīgi. Kungfu praktizētājiem ir jāizmanto pareiza tehnika un jākoncentrējas uz visu ķermeni, lai dotu sitienu enerģiju, nevis tikai atkarībai no kājas. Kāja ir enerģijas vadītājs, kas rodas no centrālās daļas. Šī enerģija jāizplatās pa ķermi, caur rokām un iziet caur kāju.

Svarīgi ir praktizēt un pārvaldīt kungfu pamatmetienus, piemēram, priekšējo sitienu, sānu sitienu un apaļo sitienu. Pārejas sitienu, piemēram, grieztā muguras sitiens, prasa papildu prasmes un praksi. Sitiens jālieto, lai aizstāvētos, pārsteigtu un uzbruktu pretiniekiem. Ar pareizu tehniku kungfu sitiens var būt efektīvs pašaizsardzības līdzeklis.

Dauzīšanās

Blakus sitienu, sitiens arī ir svarīga kungfu daļa. Kā ar visām cīņas mākslām, veiksmīga sitiena atslēga ir tehnika, nevis brutāla spēka izmantošana. Lai izpildītu pareizu sitienu kungfu, jums jādara šādi:

 • Uzturēt līdzsvarotu stāju
 • Glabāt elkoņus cieši pie ķermeņa
 • Sitienu veikt izmantojot gurnu jaudu
 • Relaksēt roku un plecu
 • Griezt visu ķermeni ar sitienu
  Jo vairāk jūs koncentrējaties uz tehniku, jo efektīvāks būs jūsu sitiens. Atcerieties saglabāt relaksētu ķermeni un ļaut tehnikai jūs vadīt.
  Atcerieties, ka sitiens jābūt ātram un precīzam, izmantojot visu ķermeni maksimālai jaudai. Ar praktizēšanu jūs spēsiet pārvaldīt sitienu mākslu kungfu.

Bloki

Kad jūs apgūsiet sitienu mākslu, jums būs jāiemācās bloķēt kung fu. Bloķēšana ir uzbrukuma novirzīšanas akts prom no jūsu ķermeņa ar rokām. Bloķēšanai ir vairākas tehnika, katrai no tām ir savs mērķis un priekšrocības.

Tehnika Priekšrocības
Novirzīt Novirza pretinieka sitienu, ļaujot jums kontruzbrukt
Izvairīties Izmanto ķermeņa kustību, lai izvairītos no uzbrukuma
Novērst Novirza ienākošo enerģiju prom no jūsu ķermeņa
Absorbēt Ļauj jums izmantot uzbrukuma spēku savā labā

Ir svarīgi regulāri trenēties katrā no šīm tehnikām, lai kļūtu par meistarīgu kung fu. Trenējoties, koncentrējieties uz kājām un ķermeņa pozicionēšanu. Tas ļaus jums ātri un efektīvi pārvietoties, bloķējot. Ir arī svarīgi palikt atvieglotam un pievērst uzmanību pretinieka kustībām. To darot, jūs spēsiet paredzēt viņu uzbrukumus un reaģēt atbilstoši.

Atkāpjas

Aizvairoties un izvairīties, jūs arī varat iemācīties novirzīt uzbrukumu prom no savas ķermeņa ar rokām un roku. Novirzīšana ir svarīga kungfu daļa. Lai to veiktu veiksmīgi, jums jābūt apzināmies pretinieka kustībām un jāizmanto savu ķermeni pareizi. Šeit ir daži svarīgi principi, ko jāņem vērā, izmantojot novirzīšanu:

 • Laiks: Pareizi laikot savas novirzīšanas ir atslēga veiksmīgai izpildei. Jums jāparedz pretinieka uzbrukums un jābūt gatavam ātrai reakcijai.

 • Kustība: Jūsu ķermenim jāpārvietojas līdz ar novirzīšanu. Tas nozīmē, ka jums jāspēj pārvietot rokas un kājas vienlaikus, saglabājot savu līdzsvaru.

 • Attālums: Jums jāsaglabā pareizais attālums no pretinieka, lai nodrošinātu, ka jūsu novirzīšana ir efektīva.

 • Leņķis: Jums jāiestata savs ķermenis un rokas pareizi, lai nodrošinātu, ka uzbrukums tiek novirzīts no jums.

 • Kontrole: Jums jāspēj kontrolēt, cik daudz spēka izmantojat, lai veiksmīgi novirzītu pretinieka uzbrukumu. Pārāk daudz spēka var būt bīstami.

Atlikums

Papildus deflektu principiem, laba līdzsvara saglabāšana ir būtiska veiksmīgu kung fu tehniku veikšanai. Bez līdzsvara centra, kustēšanās precizitāte un spēks kļūst sarežģīti. Lai būtu spēcīgs un kustīgs, ir svarīgi palikt stabilam.

Tas nozīmē, ka cilvēkam ir jābūt apzinātam savām kustībām un spējai ātri un efektīvi pārslēgties starp stājumiem. Laba veids, kā to trenēt, ir vingrinājumi un stāju prakses, kas palīdz uzturēt līdzsvaru, pārejot no viena stājuma uz otru.

Līdzsvars ir svarīgs arī cīņā ar pretinieku, jo tas nodrošina stabilitāti un ļauj ātri pielāgoties pretinieka kustībām.

Bieži uzdotie jautājumi

Kādu apģērbu man vajadzētu valkāt, trenējoties Kung Fu?

Veicot kung fu treniņus, vajadzētu valkāt ērtu un elastīgu apģērbu, kas neierobežo kustības. Izvairieties no valkāšanas plūstošiem apģērba gabaliem, kas var traucēt. Šorti un t-krekls vai topi ir lieliskas izvēles.

Kā es varu atrast Kung Fu instruktoru tuvumā?

Lai atrastu kung fu instruktoru tuvumā, izmēģini meklēt tiešsaistē vietējās nodarbības vai dožo. Tu arī vari pajautāt draugiem un ģimenei par ieteikumiem. Neaizmirsti veikt pētījumus par instruktoriem pirms saistīšanās ar nodarbībām!

Vai ir kādi specifiski vingrinājumi, ko es varu veikt, lai uzlabotu savas Kung Fu prasmes?

Jā, ir vingrinājumi, ko varat veikt, lai uzlabotu savas kung fu prasmes. Iestiepšanās, muskuļu stiprināšana un kung fu tehniku atkārtošana var palīdzēt jums uzlaboties. Mēģiniet kombinēt šos vingrinājumus, lai uzlabotu savas prasmes!

Kādi fiziskie un garīgie labumi var tikt iegūti no Kung Fu?

Jūs varat iegūt uzlabotu fizisko veselību, garīgo koncentrēšanos un pašapziņu, praktizējot kung fu.

Vai ir kādi īpaši drošības aspekti, kas jāņem vērā, trenējoties Kung Fu?

Jā, praktizējot kung fu, vienmēr jāievēro savas paša drošības noteikumi. Nēsājiet aizsargaprīkojumu, pievērsiet uzmanību savai līdzsvarai un elpošanai un ņemiet pārtraukumus pēc nepieciešamības.

Secinājums

Jūs tagad esat iemācījies dažas pamata tehnikas un principus kung fu. Sitieni, sitieni, bloķēšana, novirzīšana un līdzsvars ir svarīgi elementi šajā cīņas mākslā.

Ar treniņu un apņēmību jūs varat pārvaldīt šīs tehniskās un kļūt par prasmīgu praktizētāju. Jūs pat varētu atklāt, ka kung fu pozitīvi ietekmē jūsu dzīves citus aspektus.

Tātad, neuztraucieties – sāciet trenēties jau šodien un atklājiet kung fu spēku!

Tags :

Share :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

POPULAR NEWS

Subscribe Our Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

CATEGORIES