džudo pret džiu

Džudo pret BJJ: kura cīņas māksla ir pārāka, vienmēr ir bijusi aktuālākā problēma cīņas pasaulē? Mēģinot reaģēt uz šo tēmu, mums ir jāapsver atšķirības starp katru cīņas mākslu, kā arī katras tehnikas praktiskums faktiskajā cīņā. Mēs varam noteikt, kurš uzvarēs džiu džitsu un džudo mačā tikai tad, kad būsim ieguvuši pietiekamu izpratni par šo tēmu. Atcerieties, ka visas cīņas mākslas, arī tās, kas sākotnēji ir “apšaubāmas”, kopumā ir izdevīgas. Taču mūsu mērķis ir īpaši kontrastēt džudo ar džiu džitsu.

Daudzi cilvēki nezina par atšķirībām starp džudo un džiu džitsu, kā arī par to, kas ir džudo un kas ir džiu džitsu/BJJ (Brazīlijas džiu džitsu). Japāna, kas ir slavena ar savu cīņas mākslas mantojumu, ir vieta, kur sākās divi cīņas sporta veidi un cīņas māksla. Ātri apskatīsim attiecīgo cīņas mākslu fonu.

Jiu Jitsu radās feodālajā Japānā pirms aptuveni 500 gadiem, un tam ir senas saknes, taču tas galvenokārt ir vērsts uz Japānas feodālo kaujas lauku. Jāpiebilst, ka japāņu samuraji nesa nažus (Tanto), kā arī zobenus (garu Katanu un mazo Wakizashi). Ārpus kaujas viņi nēsāja zobenus un valkāja tradicionālos japāņu kimono, bet iekšā viņi valkāja pastiprinātas bruņas.

Jiu Jitsu ietver arī dažas unikālas metodes. Piemēram, ja jūs nometat zobenu kaujas laukā un kāds jums tuvojas, jums ir dažas iespējas. Protams, bruņu dēļ dūriens nav tas labākais variants, līdz ar to metiena veikšana zemē kļūst par praktiskāku lēmumu. Pēc tam varat izmantot nazi, lai pabeigtu mētāšanu. Turklāt, ja jums nav naža, jūs varat “sabloķēt”.

Ārpus kaujas lauka jūs varat atrasties šaurākā vietā, kur ieroča izgatavošana ir nepraktiska vai arī jums vispār nav iespējas izvilkt zobenu. Ja tas notiek, ir dažādas “atlaišanas” metodes, kuras var izmantot, lai satvertu rokas un apģērbu, stāvot un sēžot. Iemesls ir tāds, ka, cenšoties neļaut jums izvilkt zobenu, jūsu pretinieks bieži mēģinās satvert jūsu roku vai jūsu apģērba priekšpusi. Tāpēc pirms ieroču noņemšanas vai tiešas to paralizācijas ar atslēgu ir ieteicams iegūt kontroli pār savu ķermeni.

Džudo priekšvēsture

Džudo patiesībā attiecas uz cīņas mākslu, ko 19. gadsimta beigās atklāja džiu džitsu radītājs. Džigoro Kano ir aizsācējs, un viņš visu mūžu aktīvi virzīja sportu. Džudo pirmo reizi tika iekļauts Olimpiskajās spēlēs 1964. gadā kā mākslas veids, kurā trūka agresivitātes, bet kas prasīja intensīvu centību un darbu. Džudo ir koncentrējies arī uz pretinieku spēka un impulsa izmantošanu pret viņiem, kas prasa mazāku piepūli un lielāku līdzsvaru. Paturiet prātā, ka tas ir gan loģisks, gan praktisks princips. Džigoro Kano uzlabo un uzlabo paņēmienus, kas atbilst viņa uzskatiem.

Japāņu rakstzīmes tiek izmantotas, lai apzīmētu vārdu “džudo”:

maigs un pareizā veidā

Džudo Pievērsiet uzmanību metienam zemē, kas notiek, kad tiek realizēts pareizais kaujas lauka piemērs. Jūs esat praktiski pabeidzis, kad esat nokļuvis uz zemes. Turklāt bieži vien ir nepieciešams spēcīgs metiens pret zemi, lai atspējotu pretinieku, ja tikai pietiekami ilgi, lai jūs varētu bēgt. Džudo uzsvars uz mešanu un pieteikšanos pieauga, attīstoties disciplīnai.

Brazīlijas džiudžitsu pagātne (BJJ)

Tad 1900. gadu sākumā daudzi profesora Kano studenti apceļoja pasauli un atveda džudo uz Brazīliju. Greisijas bērnu skolotājs Mitsujo Maeda ir vispazīstamākais Kanor skolnieks. Kano džudo tehniku, kas toreiz bija vērsta uz cīņu uz zemes, atkal izstrādāja divi no viņa pazīstamākajiem audzēkņiem Karloss un Helio (aizrīšanās, locītavu bloķēšana un apvēršana jeb slaucīšana). Tad viņu ideoloģija ir vērsta uz diviem galvenajiem principiem:

Gandrīz 90% cīņu notiek uz zemes.

Mazāki cilvēki var uzvarēt lielākus, spēcīgākus pretiniekus, izmantojot pareizo stratēģiju un sviras efektu.

Pēc tam BJJ ieguva popularitāti visā Brazīlijā. Tas ir cēlies no šīs tautas un ir pazīstams kā Brazīlijas džiudžitsu. Lai gan tā meistarības dēļ tas joprojām tiek uzskatīts par džudo sastāvdaļu, BJJ attīstījās par savu mākslas veidu, kad džudo nosaukums tika izdomāts daudzus gadus vēlāk. Tie ir atzīti par džudo-piemēram, sports, kas beidzot ieguva pasaules atzinību, pateicoties UFC un Gracie ģimenei.

Džudo pret Brazīlijas džiudžitsu (BJJ)

Kurš no tiem ir pārāks, ir karstā strīda tēma. BJJ meistaram, visticamāk, būs zināmas zināšanas par džudo, turpretim džudo meistaram bieži vien nav spēju pabeigt cīņu uz zemes, manuprāt, tāpēc BJJ ir jāpiešķir priekšrocība (jo džudo noteikumi nav pakļauti) . Turklāt mūsdienu BJJ praktizētāji var izmantot cīņas kustības, lai notriektu savus pretiniekus, kas ir noderīgs papildinājums viņu padevības spējām. Ideāls kaujinieks acīmredzot ir tas, kurš ir prasmīgs gan džudo, gan BJJ, bet, ja jums bija jāizvēlas tikai viens, izvēlieties BJJ. Jautājums ir džudo vai Brazīlijas džiu džitsu. Jūs jau zināt risinājumu.

Brazīlijas džiu džitsu pret džiu džitsu

Šis salīdzinājums, manuprāt, ir kļūdains, jo Džiudžitsu, kas māca visu, ir visaptveroša cīņas māksla, savukārt BJJ galvenokārt uzsver cīņu un, jo īpaši, zemes cīņu. Rezultātā šajā jomā nav acīmredzama uzvarētāja, jo salīdzinājums sākumā bija kļūdains. Bet, ja jūs turat ieroci man pie galvas, es teiktu, ka BJJ kopumā ir labākā cīņas māksla.

Jiu Jitsu pret džudo

Diezgan līdzīgs pirmajam ziņojumam. Tā kā džudo ir cīņas māksla, kuras pamatā ir cīņas māksla, kuras mērķis ir nogādāt pretinieku zemē un piespiest viņu uz dažām sekundēm, savukārt džiu džitsu ir visa cīņas mākslas sistēma, starp tām ir pārāk liela atšķirība. padarīt šo salīdzinājumu jēgpilnu. Ja tuvumā nav BJJ sporta zāles, es iemācīšos džudo, taču to nevajadzētu salīdzināt.

Brazīlijas džiu-džitsu tehnikas (BJJ)

Šis BJJ attīstījās no džudo zemes cīņas komponenta. Brazīlijas džiudžitsu praktizētāji nevar sasniegt pretinieku, jo viņi uzskata sākotnējo metienu kā piedēkli. Brazīlijas džiudžitsu cīnītājiem ir plašs sauszemes kaujas metožu klāsts, kas ļauj bez piepūles sazināties ar citiem cīnītājiem, kad abi ir uz zemes.

Noteikumi

Katra sporta veida noteikumi mudina izmantot atšķirīgas, sarežģītas taktikas. Lai gan Brazīlijas džiudžitsu sacensībās tiek piešķirti punkti tikai atkarībā no metiena kvalitātes, džudo īpaši koncentrējas uz ippon jeb tūlītēju uzvaru. Lai cīnītāji varētu palikt uz zemes tik ilgi, cik nepieciešams, mēģinot nodrošināt aizturēšanu, uzvara BJJ parasti tiek iegūta, pretiniekam pakļaujoties. Džudo jūs varat uzvarēt, atsakoties, bet, ja kāds no cīnītājiem to nevarēs izdarīt tik ātri, viņam liks atkāpties un turpināt no turienes. Cīnītāju noteikumi, lai pieņemtu lēmumu par savu stratēģiju, ir pretstatīti.

Kultūra

Džudo un Brazīlijas džiu-džitsu ir atšķirīgas kultūras. Brazīliju kā “neapdomīgu” raksturoja japāņu džudo praktizētājs Niši Jošinori intervijā ar japāņu džiudžitsu atklājēju Helio Gracie. Greisija tikko atzina, ka vienam no viņas uzbrukumiem bija nepieciešama operācija. Pēc samaņas zaudēšanas citā kaujā viņš galu galā atzina, ka nav miris. Riskantās Brazīlijas “vale tudo” cīņas, kurās bija atļautas visas metodes, izgudroja Greisija.

Tādēļ džudo vēsture un tā atšķirība no BJJ ir labi zināma. Cerams, ka šis materiāls būs noderīgs un palīdzēs jums izprast Japānas cīņas sporta veidus un mākslu. Kurš sporta veids, jūsuprāt, ir jāapgūst un ir visinteresantākais, ņemot vērā iepriekš minēto? Vai tas ir BJJ, džudo vai džiu džitsu? Jūs, puiši, kas gatavojas izvēlēties un saprast, kas jums ir vislabākais.

Secinājums

BJJ ir visefektīvākā cīņas māksla, ko varat pētīt, ņemot vērā efektivitāti reālos kaujas apstākļos. Jo jūs varēsiet izbeigt konfliktu, nevienam nenodarot kaitējumu (cerams). Tas ir pārāks par džudo vai pat tradicionālo Jiu Jitsu, jo jums nav jāpieliek pārāk daudz pūļu vai jāraugās, lai nodarītu pāri pretiniekam; tā vietā jūs vienkārši pagaidiet, līdz viņi jūs notrieks, pirms tos iesniedzat. Ņemiet vērā, ka ir jāsit spēcīgi, jāsit pirmais un nav žēlastības, kad runa ir par pašaizsardzību!

Tags :

Share :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

POPULĀRĀS ZIŅAS

Abonējiet mūsu biļetenu

“Man patīk viss par džiu-džitsu — skola, paklājiņš, gredzens.”

KATEGORIJAS