Ievads
Jogu var viegli atrast cīņā; vajag tikai paskatīties. Lai iegūtu priekšrocības pār pretiniekiem, daudzi Brazīlijas džiudžitsu labākie sportisti un instruktori nodarbojas ar kāda veida jogas praksi. Joga ir bijusi daļa no vairāku slavenu cīnītāju, tostarp Riksona un Roilera Greisija, Murilo Bustamantes, Vitora Belforta, Fernando “Margarida” Pontesa, Rikardo Liborio, Volida Ismaela un Rodžera Mačado, treniņu režīmos.
Pat iedzīvotāji, kas nav Brazīlijas iedzīvotāji, ir sākuši saprast, ka jogai ir dažas priekšrocības, jo īpaši, ja runa ir par cīņu. BJ Penns, UFC brīnumbērns un pirmais ne-brazīlietis, kurš uzvarējis melnās jostas pasaules čempionātā, regulāri nodarbojas ar jogu. Dens Inosanto, labi pazīstamais cīņas mākslinieks, iekļauj jogu savā ārkārtīgi drudžainajā iknedēļas treniņu programmā. Dens Inosanto nopelnīja savu BJJ melno jostu 65 gadu vecumā, un tas liek jums šaubīties, vai viņš varētu kaut ko uzķert.
Kāpēc visus šos pasaules līmeņa cīnītājus velk kaut kas tik neparasts kā joga? Šie labākie cīnītāji nodarbojas ar jogu, tāpēc tai ir jābūt dažām reālām priekšrocībām. Citādi viņi to nedarītu. Šajā ziņā mēs apskatīsim dažus veidus, kā joga var tieši uzlabot jūsu cīņu.
Elastīgums
Galvenais jogas ieguvums ir palielināta elastība. Uz paklāja palielinātai elastībai ir dažādas priekšrocības. Ārkārtējos gadījumos dažus iesniegumus (tādu “gogoplata”, ko populāru padarīja cilvēka kliņģeris Nino Šembri) ir daudz vienkāršāk aizpildīt, ja esat īpaši elastīgs. Lai gan Nino Schembri elastība prasa unikālu fokusu un izcilu DNS, ikviens var palielināt savu elastību, nodarbojoties ar jogu.
Es kādā vai citā veidā biju stiepusies 20 gadus un biju pārsteigta par to, cik daudz es iemācījos pirmajos jogas mēnešos. Elastības iegūšanas tehnika ir diezgan sarežģīta. Jogas pamatā ir elpošanas apvienošana ar stiepšanos un elpas izmantošana, lai palīdzētu jums virzīties dziļāk stiepumā.
Kāju, gurnu un rumpja elastība ir būtiska dinamiskai, kaujinieciskai cīņai. Piemēram, elastība ļauj jums pacelties augstu pretinieka kājām slēgtā apsardzē, apdraudot viņu ar daudziem nāvējošiem pieteikumiem. Elastīgās kājas un gurni var padarīt pretiniekam ārkārtīgi sarežģītu apsardzes nodošanu atklātā aizsargā un tā daudzos variantus. Elastība ir būtiska, lai izvairītos no piespraudes un iesniegšanas mēģinājumiem.
Manuprāt, kājas un gurni ir vissvarīgākās vietas, kur koncentrēties, lai cīnītos ar elastību. Paceles cīpslas, četrgalvu muskuļi un gurni bieži ir saspringti. Izstiept pirmās divas muskuļu grupas nav pārāk grūti. No otras puses, gurni ir milzīga un sarežģīta locītava ar dažādiem muskuļiem un stiprinājumiem. Gūžas elastības attīstība var aizņemt kādu laiku, taču tas ir ļoti svarīgi cīņai. Joga piedāvā plašu vingrinājumu klāstu, kas dažādos smalkos veidos nodarbojas ar gurniem un ievērojami uzlabo gurnu elastību.
Kodola noturība un izturība
Pēdējos gados lielāka uzmanība ir pievērsta “pamata stabilitātes” nozīmei sportiskajā sagatavošanā un treniņos. Termins “kodols” attiecas uz stumbru, un dažādie muskuļi, kas ieskauj stumbru, no kuriem daži ir samērā dziļi aprakti, nodrošina kodola spēku. Pārējā jūsu funkcionālā spēka pamatā ir spēcīgs kodols, kas nodrošina ķermeņa kontroli un ļauj pielikt vislielāko spēku ar rokām un kājām.
Joga ir oriģinālais kodola stabilizators, un Pilates, vēl viena ļoti populāra kodolu stiprināšanas programma, daudzus savus vingrinājumus un principus nepārprotami aizguva no jogas. Daudzas dinamiskās cīņas pozas ir ļoti līdzīgas jogas pozām. Jūs varat izlauzties cauri šīm pozīcijām pilnīgā kaujā, nesavainojot sevi, attīstot ķermeņa spēju tās kontrolēti un droši noturēt. Turklāt atšķirībā no parastajiem svara treniņiem joga bieži stiprina muskuļus to kustību diapazonu robežās.
Brīnišķīgi ilustrācija tam, cik svarīga cīņai ir galvenā stabilitāte, ir tiltu veidošana. Izliekot ķermeni augšup pret debesīm, šī vairāku locītavu kustība maksimāli izmanto jūsu rumpja spēku un elastību. Savienojošā kustība ir būtiska cīņai, jo to var izmantot, lai izlauztos no ķegļiem, izslaucītu vai apgāztu pretinieku, kā arī pievienotu spēku roku stieņiem, potīšu slēdzenēm un dažādām citām pakļaušanās pozīcijām. Kad tu ieliec spēku s
Turpinot kustību, pretinieks gandrīz vienmēr piesitīs, nevis izmantos tikai roku spēku, lai pabeigtu slēdzenes.
Ikviens, kurš kādreiz ir piedzīvojis smagas muguras traumas, sapratīs, cik svarīga ir galvenā stabilitāte traumu profilaksei. Joga ir lielisks paņēmiens centrālā ķermeņa izstiepšanai un nostiprināšanai, un tieši tā lielākā daļa fizioterapeitu pieiet, lai atgūtu no muguras traumām.
Elpošanas regulēšana
Iesācēji jogas nodarbībās drīz sāk koncentrēties uz elpošanu un elpošanas paņēmieniem. Viena no visnegaidītākajām jogas prakses priekšrocībām grābējiem ir uzlabota izpratne un elpošanas efektivitāte.
Daudzi cīņas mākslinieki elpo tikai ar nelielu plaušu tilpuma daļu. Tā vietā, lai izmantotu diafragmu, lai ievilktu gaisu apakšējās plaušās, viņi bieži izmanto tikai augšējās plaušas. Tā sekas ir neefektīva skābekļa apmaiņa un agrs nogurums.
Jogas ietekmi uz sportiskajām spējām ir pētījuši Kalifornijas universitātes un citu institūciju zinātnieki. Nav pārsteigums, ka pētījumi liecina, ka jau 8 nedēļas jogas var ievērojami palielināt elastību un spēku. Tas, ka arī plaušu kapacitāte un VO2 max palielinājās par ievērojamu daudzumu, bija negaidīts. Tas vienkārši nozīmē, ka ir pierādīts, ka joga palielina izturību.
Diafragmu izmanto, lai iesūknētu gaisu plaušās un no tām dažu jogas elpošanas paņēmienu laikā, piemēram, “elpošana ar silfonu” vai bhastrika. Šie treniņi veido diafragmu un plaušas, izmantojot spēcīgas ieelpošanas un izelpas. Vai jūs patiesi izmantotu šīs elpošanas stratēģijas sacensībās vai sparingā? Droši vien nē, bet iedomājieties tos kā plaušu versiju par atspiešanos. Jūs neveiktu šos vingrinājumus sparinga laikā, tāpat kā jūs nenokristu zemē un neveiktu atspiešanos pašaizsardzības scenārijā. Atspiešanās veido jūsu rokas, lai jūs varētu sist; elpošanas vingrinājumi uzkrāj jūsu plaušas, lai jūs varētu elpot. Palieliniet savu izturību, mācoties izmantot visas savas plaušu iespējas.
Turklāt ļoti noderīga stresa situācijās ir apzināta elpošana. Kad jūs pēdējo reizi bijāt, pastāv liela iespēja, ka aizturējāt elpu vai, vismaz, elpojat ārkārtīgi sekli. Mēģiniet to atcerēties. Joga var palīdzēt jums vairāk apzināties savu elpošanu, kas ļaus jums vieglāk pamanīt, kad stresa laikā aizturat elpu. Paniku var izraisīt gan elpas aizturēšana, gan hiperventilācija. Par laimi, ir arī pretējais — elpas kontrole var palīdzēt kontrolēt bailes.
6. pakāpes melnā josta Brazīlijas džiu-džitsu. Pēc Markusa Soaresa teiktā, viena no galvenajām jogas priekšrocībām ir tā, ka tā māca turpināt elpot, atrodoties savītā stāvoklī. Šī izpratne ir īpaši noderīga uz paklāja, kur pretinieks var piespiest jūs ieņemt kliņģerētas pozīcijas. Pareizi apmācot, jums vajadzētu spēt nomierināties, kontrolēt savu elpošanu un izdomāt, kā turpināt elpot tieši tik daudz, lai iztiktu un galu galā izkļūtu no sarežģītajiem apstākļiem.
Atpūta un atveseļošanās
Vēl viena jogas priekšrocība cīnītājiem ir tā, ka tā palīdz paātrināt dziedināšanu un relaksāciju. Elitārā līmeņa grappleriem ir atšķirīgs stils, ko raksturo vieglums uz paklāja. Riksons Greisijs mēdza spārnot ar katru semināra dalībnieku pa vienam, pirms pieskārās tiem visiem. Ja viņš nebūtu bijis mierā, vai viņš būtu varējis tik ilgi cīnīties un visus uzvarēt? Joga māca atslābināt visus muskuļus, izņemot tos, kas nepieciešami, lai saglabātu stāju, kas nekavējoties ietekmē cīņu.
Jūsu ķermenis, kas ir bijis sasitums un sāpes no vairākām stundām uz paklājiņa, var gūt lielu labumu no dziļas relaksācijas. Mans ķermenis pēc labas jogas prakses bieži jūtas tā, it kā būtu saņēmis visa ķermeņa sporta masāžu, kas veicina ātrāku atveseļošanos pēc treniņa.
Norādījumu atrašana
Noslēgumā es ieteiktu jums veltīt laiku, kas nepieciešams, lai atrastu ideālo jogas studiju vai skolotāju jūsu fiziskajām īpašībām un personībai. Ir daudz dažādu jogas veidu; dažas galvenokārt ir garīgas aktivitātes, savukārt citas, spektra otrā galā, ir ļoti fiziski smagas. Turklāt ir šausmīgas jogas instrukcijas